Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Inginer Product Manager curenți slabi

(supraveghere video, control acces, detecție efracție, voce date)

RESPONSABILITĂȚI

  • Identifică oportunități de business în segmentul de produse de care este răspunzător;
  • Participă la prezentarea soluțiilor tehnice în cadrul întâlnirilor cu potențialii clienți;
  • Informat permanent despre stadiul pieței ( echipamente, soluții etc.);
  • Dezvoltarea portofoliului de echipamente și soluții,
  • Participă la elaborarea ofertei tehnice si financiare
  • Analizează documentația de ofertare și identifică soluția tehnica optimă;
  • Elaborează descrierea soluției tehnice; completează fisele tehnice pentru echipamentele ofertate, selectează echipamentele si calculează costurile ofertei;
  • Întocmește Business Plan-ul (Bugetul) pentru fundamentarea strategiei de preț;
  • Întocmește propuneri de reducere a costurilor si optimizează oferta înainte de transmiterea la beneficiar.
  • Participa la întocmirea planului de vânzări și urmărește îndeplinirea obiectivelor de vânzări pe segmentul de care este răspunzător;
  • Asigura suport tehnic pentru managerul de proiect in implementarea soluției tehnice ofertate.
  • Urmărește derularea lucrărilor astfel încât să fie respectate criteriile tehnice și cele de calitate.

CERINTE:

  • Experiență în soluțiile tehnice de sisteme supraveghere video, control acces, sisteme de securitate  in cel puțin o companie de profil;
  • Studii superioare – facultatea de inginerie electrică, automatică și calculatoare, electronică, telecomunicații și IT, facultatea de instalații – focalizat pe curenți slabi;
  • Bună capacitate de relaționare – lucru în echipă;
  • Cunoașterea pieței de curenți slabi, tehnologiile existente și a principalilor actori din piață;
  • Cunoașterea legislației privind achizițiile publice si a celei privind sistemele de securitate / detecție incendiu;
  • Cunoaștere limbă engleză (citit, scris, vorbit);
  • Permis conducere categoria B.
  • Curs inginer de sisteme de securitate (reprezintă avantaj)
  • Disponibilitate pentru deplasări în țară
  • Capacitate de acumulare a cunoștințelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate
  • Cunoștințe de lucru cu MS Office, Autocad

OFERTA (bonusuri, beneficii):

  • Mașină de serviciu;
  • Telefon mobil
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Bonusuri de performanta
  • Posibilități reale de dezvoltare profesionala.