Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Cerinţe:

  • studii superioare tehnice;
  • minim 3 ani experienţă în implementare de noi procese în producţie (experienţă în domeniul automotive reprezintă avantaj);
  • cunoştinţe de Process Flow, SMED, Line Balancing, Standard Work, Value Stream Mapping, PFMEA;
  • cunoştinţe de studii de timp al operatilor (MOST, REFA);
  • cunoştinţe avansate de limba engleză;
  • cunoştinţe de operare MS Office;
  • persoană analitică, structurată, cu atitudine proactivă, orientată spre rezultat şi rezolvare de probleme;
  • experienţă minim 6 luni în managementul oamenilor şi al resurselor.

 Responsabilităţi:

  • Îndeplineşte autonom a diverse sarcini complexe, standard și non-standard, care includ planificarea și proiectarea de noi produse, îmbunătățirea metodelor de producţie;
  • Efectuează sarcini complexe de inginerie prin implementarea și analizarea proceselor / procedurilor și pentru îmbunătăţirea procesului de producţie;
  • Dezvoltă soluții la probleme de producție legate de materiale, procese sau echipamente;
  • Acționează ca o legătură între producţie, clienți, echipe de proiect;
  • Supervizează modificările de inginerie pentru a determina dacă acestea îndeplinesc cerințele clienților, standardele, sunt fezabile, justificate sau corecte și recomandă sau respinge modificările în funcţie de toate cele de mai sus;
  • Coordonează execuţia documentaţiei de proces pentru proiectele alocate;
  • Monitorizează costurile de producţie;
  • Coordonează echipa de ingineri de proces pentru atingerea targeturilor definite, reducerea scrap-ului, creşterea eficienţei muncii, îmbunătăţirea continuă a procesului de producţie, implementarea şi stabilirea regulilor de siguranţă pentru liniile de producţie;

 Beneficii:

  • transport gratuit,
  • tichete de masă,
  • bonus de vacanţă.