Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Sarcini si responsabilitati:

  • Verifica respectarea  tehnologiei de fabricatie a produselor, a parametrilor de proces/ productie si stabileşte actiuni corective pentru abaterile tehnologice, urmarind aplicarea lor.
  • Participa la auditarea fluxului tehnologic de productie, analizeaza si propune solutii de eficientizare a procesului tehnologic (modificari de parametrii de productie si proces, modificari fizice ale echipamenteleor utilizate, alegerea si utilizarea de materiale alternative, etc.). Urmareste eficienta actiunilor selectate pentru implementare.
  • Participa la gestionarea si actualizarea documentatiei de productie si proces, elaboreaza instructiuni si proceduri specifice de functionare in concordanta cu modificarile si imbunatatirile aduse.
  • Urmareste si participa la monitorizarea stocurilor de materii prime si produse finite si propune actiuni pentru imbunatatirea gestionarii lor.
  • Participa la sedintele de reparatii si ofera suport echipei de mentenanta si participa la toate lucrarile de reparatie/revizie ale fluxului tehnologic.
  • Emite rapoarte pentru datele de productie/proces si propune solutii de imbunatatire a modului de raportare.

    Profilul candidatului:

    Educaţie:
     Studii superioare in domeniul tehnic (mecanic, electric, chimie, constructii).

    Experienta:
    Experienta in domeniul ingineriei constituie un avantaj, dar nu este obligatorie.

    Cunostinte si abilitati:

  • Persoană dinamică, cu iniţiativa, motivata sa lucreze in mediul industrial;
  • Spirit tehnic, urmareste sa inteleaga si sa optimizeze procesele fluxului tehnologic pe care le analizeaza;
  • Orientat catre o cultura solida de protectie si securitate in munca, cu accent pe normele specifice;
  • Abilitati bune de comunicare, sociabil, capabil sa lucreze in echipa;
  • Nivel avansat de utilizare a computerului – (Microsoft Office);
    • Bune cunostinte de limba engleza.