Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Cerinţe:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 3 ani experienţă pe maşini de injecţie Zamak ( Justco sau Fischer Tech reprezintă un avantaj);
  • Cunoaşterea procesului de injecţie Zamak;
  • Cunoştinte obligatorii de Process Flow, SMED, Line Balancing, Standard Wok, Value Stream Mapping, PFMEA;
  • Cunoştinte de operare în MS Office;
  • Persoana analitică, structurată, atitudine proactivă, orientată spre target şi termene;
  • Cunoştinte în domeniul electric/automatizare/mecanic/pneumatic;
  • Limba engleză nivel avansat - obligatoriu; limba germană reprezintă un avantaj;
  • Experienţa în domeniul automotive reprezintă un avantaj.

Responsabilităţi:

  • Elaborarea PFMEA şi elaborarea instrucţiunilor de lucru;
  • Introducerea proiectelor noi pe masinile de injecţie existente şi studii de capacitate;
  • Monitorizarea costurilor de producţie pentru procesul de injecţie;
  • Colaborarea cu departamentul de mentenanţă pentru repararea matriţelor defecte;
  • Instruirea personalului ce lucrează la maşinile de injecţie Zamak;
  • Recomandarea schimbării, extinderii şi înlocuirii maşinilor şi echipamentelor în funcţie de situaţie;
  • Propunerea şi realizarea de îmbunătăţiri ale echipamentelor pentru creşterea fiabilităţii şi eficienţei în exploatare prin reducerea timpilor de stationare;
  • Aplicarea principiilor Lean Manufacturing, 6Ω şi alte tehnici de rezolvare prin intermediul analizei defectelor si cauzelor.

 Beneficii:

  • Transport gratuit;
  • Tichete de masă;
  • Bonus de vacanţă.