Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Scopul postului

Conduce initiativele de imbunatatire a indicatorilor de performanta ai departamentului. Coordoneaza proiectele de investitii.

RESPONSABILITATI

  • Monitorizeaza costurile de mentenanta in conformitate cu politica de bugetare;
  • Monitorizeaza valoarea stocului de piese de schimb, si propune masuri in conformitate cu politicile companiei;
  • Identifica si comunica masurile de siguranta necesare in efectuarea lucrarilor, incluzând analiza riscurilor interne si externe;
  • Urmareste bugetul de investitii, coordoneaza proiectele de investitii;
  • Monitorizeaza performantele departamentului prin urmarirea zilnica, saptamanala, lunara a KPI-lor si asigura suport pentru indeplinirea obiectivelor;
  • Coordoneaza initiativele de imbunatatire a performantelor;
  • Cooordoneaza proiectele de investitii din cadrul Supply Chain;
  • Colaboreaza cu Managerii si cu Inginerii de proces din toate departamentele;
  • Urmareste respectarea standardelor  in cadrul departamentului;
  • Coordoneaza procesul de schimbare a metodelor de lucru ca urmare a investitiilor, cu cu suport intern sau de la Grup;
  • Asigura suport conducerii fabricii si Brewery Suport in pregatirea planurilor de investitii (CAPEX);
  • Asigura suport in solutionarea problemelor aparute in cadrul departamentului;
  • Mentine legatura cu furnizorii pe proiectele de investitiii tehnice in vederea urmaririi statusului proiectelor si incadrarea in bugetul alocat.

Profil si competente comportamentale

  • Studii universitare tehnice;
  • Experienta de minim 3 ani in activitati de intretinere si minim 1 an experienta intr-un post similar de conducere si de project management;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
  • Cunoasterea principiilor de functionare a echipamentelor si instalatiilor industriale;
  • Cunoasterea proceselor tehnologice;
  • Cunostinte tehnologice specifice utilajelor si instalatiilor din dotare: tehnica generala, elemente de fizica, mecanica, rezistenta, electrotehnica, automatica;
  • Cunoasterea sistemului de management al calitatii
  • Cunostinte privind normele igienico-sanitare specifice industriei alimentare;
  • Cunostinte privind normele proprii de securitate a muncii, de paza si de stingerea incendiilor;
  • Cunoasterea metodologiei de elaborare urmarire a consumurilor specifice de materiale, utilitati, energie etc.
  • Cunoasterea legislatia munci si a legislatiei specifice industriei alimentare;
  • Abilitati de coordonare si management al echipei;
  • Albilitati de promovare a spiritului de echipa;
  • Orientare spre identidicarea de solutii si obtinerea de rezultate;
  • Asumarea responsabilitatii;
  • Abilitati de comunicare intra- si inter- departamentala;
  • Abilitati de prezentare;
  • Abilitati de negociere.