Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Sebeș

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate in domeniul prelucrarii lemnului cu experienta de cel putin trei ani in productie sau proiectare, cunostinte temeinice de proiectare in Autocad, cunostinte ale pachetului Microsft Office, capacitatea de a lucra in echipa, abilitatie excelente de comunicare, disponibilitate la program prelungit.

Descrierea jobului

- Propuneri  elaborarea de proceduri şi instrucţiuni de lucru necesare optimizarii procesului de producţie;
- Pregateste, concepe, realizeaza si urmareste documentatia completa pentru produsele ce urmeaza a fi fabricate si lansate apoi in productie;
- Realizeaza cotatii de pret pentru produsele noi;
- Raspunde de gestiunea datelor tehnice din programul de gestiune: norme de consum, caracteristici tehnice,etc;
- Supravegheaza buna executie a produselor si respectarea termenelor;
-Asista activitatea directorului de productie prin planificarea productiei, managementul calitatii, proiectarea de modele.