Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bolintin-Deal

Principalele responsabilitati:

  • Analiza documentatiei aferente fiecarui obiectiv
  • Realizarea ofertelor de pret pentru structuri prefabricate din beton, cu respectarea procedurilor interne specific
  • Evaluarea incarcarilor la nivelul structurii
  • Predimensionarea structurala in functie de zona seismica
  • Intocmirea centralizatorului cu costuri pentru oferta
  • Intocmirea planurilor generale de oferta
  • Interactiune cu proiectanti, arhitecti,  antreprenori, beneficiari si propuneri de solutii tehnice
  • Estimare durata de executie: productie si montaj
  • Intocmirea planurilor faza DTAC si DDE pentru structuri: planuri generale, planuri si detalii de fundatii, executive pentru productie
  • Intocmirea pieselor scrise aferente proiectelor: memorii tehnice, caiete de sarcini etc.

Principalele cerinte:

  • Absolvent de studii superioare in constructii
  • Cunostinte tehnice de specialitate
  • Abilitati de operare PC
  • Aptitudini de analiza si atentie la detalii
  • Cunoasterea temeinica a programului AutoCAD
  • Un atuu suplimentar il constituie experienta in activitati similar
  • Persoana organizata capabila sa respecte termenele stabilite

Postul este pentru punctul de lucru din Bolintin Deal, Giurgiu