Limbi vorbite

engleză

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Descrierea postului:

  • Verificarea cerintelor tehnice ale proiectului;
  • Analizeaza din punct de vedere tehnic/comercial cererile de oferta primite;
  • Deplasari in teren cu echipa de Ofertare pentru analizarea viitorului santier;
  • Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, cararteristicile tehnice si cantitatile acestora;
  • Intocmeste cereri de oferta catre subcontractori, urmareste primirea acestora, analizeaza ofertele primite si selecteaza cele mai convenabile oferte;
  • Realizeaza oferte tehnico-comerciale si asigura suportul tehnic/comercial referitor la lucrarile si echipamentele ofertate;
  • Sustine oferta in fata clientilor alaturi de persoana de la Vanzari;
  • Participa la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate, confirmand necesitatea comenzilor de echipamente si materiale aferente;
  • Ofera asistenta tehnica Managerului de Proiect pe parcursul executiei proiectului si realizeaza modificarile de rigoare in cadrul ofertei;
  • Ofera solutii tehnice optime de realizare a proiectelor;
  • Colaboreaza cu departamentul de executie pentru suport tehnic pentru lucrarile ofertate;
  • Verifica impreuna cu Managerul de Proiect devizele intocmite de catre subcontractori.

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare tehnice in domeniul constructiilor civile si industriale;
  • Experienta in domeniul ofertarii prezinta un avantaj;
  • Cunostinte bune de operare pe calculator : Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), AutoCAD
  • Cunostinte obligatorii de limba engleza necesare comunicarii scrise si verbal – nivel avansat.

Profilul candidatului ideal / Aptitudini așteptate :

  • Persoana strategică,cu gândire analitică, abilități de coordonare si o atitudine proactiva;
  • Atitudine comerciala;
  • Spirit de echipa, sociabil, abilitati de comunicare si relationare;
  • Orientarea catre performanta;
  • Sociabilitate, tenacitate, dinamism, deschidere catre nou;

    Daca va considerati potriviti cerințelor noastre, va rugam sa ne trimiteti un CV-ul si scrisoarea de intentie cu recomandari (nu obligatoriu, numai în cazul în care este posibil) pana la data de 10 Decembrie 2018.
    • Doar candidatii selectati vor fi contactati.