inginer ofertare instalatii pentru constructii

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bulevardul Ferdinand I, București

Candidatul ideal

* Absolvent al facultatii de instalatii - instalatii pentru constructii;
* Experienta relevanta in domeniu, ca ofertant / devizier / achizitor;
* Abilitati de lucru cu softuri specializate;
* Capacitate buna de comunicare si relationare;
* Disponibilitate pentru program prelungit.

Descrierea jobului

Desfasurarea activitatilor specifice de realizare a ofertelor si calculatiei de cost.

Responsabilitati:
1. Activitati specifice postului:
. Elaboreaza oferte: analizeaza cererile clientilor, efectueaza calculele necesare si stabiliteste materialele si utilajele care vor fi cuprinse in oferta; Intocmeste si trimite catre furnizori comenzile de materiale si echipamente;
. Realizarea cataloagelor de preturi pe produse daca este cazul
. Comunica telefonic, la solicitarea clientilor, date si caracteristici tehnice ale diverselor echipamente;
. Stabileste echipamentele, dimensioneaza instalatiile si efectueaza desenele si proiectele de executie;

2. Activitati de Raportare / Comunicare:
. Raporteaza sefului direct problemele aparute in derularea activitatilor curente ale postului si solutii de rezolvare a acestora;
. Raporteaza sefului direct despre indeplinirea obiectivelor specifice postului, depasirea sau neandeplinirea sarcinilor / indicatorilor planificati de buget (de exemplu nivelul cheltuielilor);
. Comunica cu ceilalti membrii ai departamentului si ai firmei pentru indeplinirea activitatilor specifice postului;
. Comunica sefului direct propuneri de imbunatatire a activitatii curente, eficientizare a unor operatii prin adaugarea unor etape sau eliminarea activitatilor inutile sau care genereaza pierderi de timp.

Beneficii: Se vor stabili cu ocazia interviului.