Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

500 - 1000 €

CANDIDATUL IDEAL:

• Experienta in studierea documentatiei (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic) si intocmirea ofertelor complete, tinand cont de cerinte.
• Cunostinte aprofundate de MS Office (Excel, Word), cunoasterea programelor devize constructii, constituie un avantaj cunoasterea programului Windev
• Foarte bune capacitati organizatorice
• Atentie la detalii, bune abilitati de comunicare, analiza si sintetizare a informatiilor

• Studii superioare de inginerie instalatii in domeniul constructiilor

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului:

- Analizeaza cererea de oferta din punct de vedere tehnic si financiar impreuna cu echipa de proiect;

- Verifica si intocmeste liste/ cantitati de lucrari;

- Intocmeste comparatia (oglinda) preturilor;

- Stabileste lista de materiale necesare si solicita oferte de pret;

- Elaboreaza si sustine ofertele din punct de vedere tehnic si comercial;

- Negociaza ofertele de pret pe materiale si categorii de lucrari;

- Colaboreaza cu echipa de proiect si participa la discutii tehnico-economice cu beneficiarul pentru stabilirea concordantelor dintre caietul de sarcini si ofertele primite in vederea intocmirii unei oferte cat mai corecte;

- Se deplaseaza pe santier atunci cand este cazul pentru a vedea concret situatia din teritoriu;

- Urmareste respectarea proiectului intocmit din punct de vedere tehnic: detalii de executie, planuri, etc si adaptatrea lor la situatia din teren;

- Intocmeste rapoarte de lucru cerute de managementul firmei;

- Participa la intocmirea cartii tehnice

Intocmirea listelor de cantitati, devizelor pe obiect si a devizelor generale in conformitate cu legislatia in vigoare si documentatii tehnice de constructii si instalatii si cerintele licitatiei:

* Devize oferta dupa antemasuratori existente, deviz general investitie, deviz pe obiect, extrase de deviz: liste de material, manopera, utilaj, transport pt. executie lucrari finantate de persoane fizice in vederea realizarii de constructii noi: case, vile... sau reparatii si consolidari la constructii existente.

* Devize oferta pentru executie lucrari de constructii in regie proprie

* Documentatia pentru participarea la orice licitatie publica pentru firmele de constructii si instalatii care nu au angajat un inginer constructor devizier (oferta tehnica si oferta financiara).

* Devize si situatii de lucrari lunare (situatii de plata) pentru decontarea lucrarilor executate si devize cu rest de executat

* Note de comanda lucrari suplimentare - deviz pentru NCS si Note de renuntare - deviz pentru NR

* Antemasuratori si devize instalatii (devize instalatii termice,devize instalatii sanitare,devize instalatii electrice,devize instalatii de gaze, devize instalatii de ventilatie)

* Liste cu cantitati de lucrari (devize fara valori) si extrasele de material, manopera, utilaj si transport (formulare C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8, C9) pentru caiete de sarcini licitatii publice

* Documentatii pentru licitatii publice si cerere de oferte pentru lucrari de instalatii, mai sunt numite "Caiete de Sarcini" sau "Documentatii standard pt. elaborarea si prezentarea ofertei pt. achizitia publica de lucrari" conform noii legislatii OUG nrsi Ordinul nr

* Intocmesc evaluari pe baza de indici de pret pentru lucrarile prezentate mai sus, utile la intocmirea de studii de fezabilitate, prefezabilitate sau pentru simple estimari de costuri pentru cei care doresc sa cunoasca orientativ valoarea constructiei de realizat

* Devize pentru lucrari de reparatii si deviz amenajari interioare lucrari instalatii

BENEFICII
- Salariu motivant ( Se negociaza in urma interviului )
- Mediu de lucru placut
- Programe de evaluare si dezvoltare a abilitatilor profesionale
- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante
- Tratament corect si sanse egale.