Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Ploiești, Otopeni

Responsabilitati principale:

- Inginer ofertare-contractare cu experienta in derulare contracte de antrepriza - instalatii electrice in constructii;
- Intocmeste ofertele tehnico-comerciale la proiecte, participa in procesul de negociere si contractare cu beneficiarul;

- Intocmeste forecast-uri de buget si cash-flow pentru proiecte;

- Negociaza ofertele furnizorilor de echipamente, materiale si servicii/ lucrari pentru optimizarea  tehnico-comerciala a cotatiilor de pret intocmite pentru beneficiari;

- Verifica impreuna cu departamentul tehnic proiectele tender si cerintele din caietele de sarcini pentru asigurarea compliantei cu specificatiile de proiect, precum si propuneri de value-engineering.

Cerinte:

1. Studii superioare de profil tehnic (electronica, electrotehnica, automatica, telecomunicatii);
2. Minim 3 ani experienta in ofertare si derulare contracte de antrepriza instalatii electrice;

3. Cunostiinte tehnice in domeniul instalatiilor electrice in constructii.
4. Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
5. Capacitate ridicata pentru analiza, sinteza si planificare;
6. Cunostinte solide operare PC: MSOffice, Autocad, MS Project;
7. Bune cunostiinte de limba engleza;
8. Spirit de echipa si de colaborare.
9. Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva;

Oferta (bonusuri, beneficii):

1. Pachet salarial atractiv corelat cu experienta si realizarile profesionale, bonus anual pentru realizarea obiectivelor, abonament policlinica privata, telefon mobil, participarea la programe de instruire;
2. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si ambitioasa aflata intr-o continua expansiune.