Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Companie internațională, integrator de sisteme complexe, cu expertiză în domenii complementare: IT&C, sisteme inteligente de transport, soluţii de securitate,instalații și construcții pentru clădiri, servicii de facility management este în căutarea unui nou coleg pentru postul de Inginer Ofertare HVAC.

Candidatul ideal:

- Studii superioare profil tehnic;

- Experienţă minim 3 ani în ofertare instalaţii mecanice ( sanitare, termice, încalzire, aer condiţionat);

- Experienţă în întocmirea ofertelor pentru proceduri de achiziție – platforma SEAP;

- Cunostinţe bune MS Office (Word, Excel), Windev;

- Bune abilităţi de comunicare scrisă şi verbală;

- Responsabilitate, iniţiativă;

- Abilităţi de lucru în echipă.

Descrierea jobului:

- Asigură întocmirea ofertelor financiare şi tehnice, pe specialităţi conform cerinţelor proiectelor;

- Îsi însuşeşte documentaţia de ofertare, formulează solicitări de clarificare acolo unde este cazul, identifică materialele principale, echipamentele necesare şi normele de execuţie;

- Întocmeşte cererile de ofertă pentru materiale, echipamente şi servicii şi le transmite către departamentul de aprovizionare;

- Realizează analiza comparativă a ofertelor primite;

- Întocmeşte oferta pe categorii de lucrări în funcţie de ofertele primite, cu respectarea cerinţelor tehnice şi de calitate solicitate prin caietul de sarcini;

- Întocmeste solicitari de clarificari inainte de depunerea ofertelor si răspunde la solicitarile de clarificări transmise după depunerea ofertei;

- Păstrează arhiva de lucru a ofertelor;

- Întocmeşte situaţii de plată la solicitarea project managerului.