Detalii loc de munca

INGINER OFERTARE INSTALATII

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Incepator
Adresa
Posturi disponibile
2

  • Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, caietele de sarcini, proiectul, etc);
  • Solicita clarificari cu privire la cererea de oferta;
  • Participa la intocmirea ofertei;
  • Elaboreaza documentatiile de eligibilitate pentru licitatii;
  • Ofera suport tehnic departamentului de executie;
  • Intocmeste liste de cantitati;
  • Propune solutii pentru optimizarea proiectelor tehnice;
  • Colaboreaza cu departamentul de achizitii pentru optimizarea ofertelor si a proiectelor;
  • Intocmeste calculatii pentru ofertare;
  • Intocmire si verificare planuri pentru calculatii la ofertare;
  • Realizare extras de materiale;
  • Intocmirea documentatiei economice pentru oferta ce consta in: incadrarea articolelor de deviz, solicitarea de oferte de pret de la furnizori, stabilirea preturilor cu care se elaboreaza documentarea economica (material, manopera, utilaj, transport), intocmirea graficelor de executie, elaborarea propriu-zisa a documentatiei economice;
  • Intocmirea documentatiei tehnico-economice pentru NR/NCS;
  • Efectuarea de analize tehnico-economice comparative, studii, analize piata atat la stadiul de ofertare, cat si la stadiul de achizitie;

CERINTE:

  • Absolvent al Facultatii de Instalatii,
  • experienta: in ofertare-decontare/achizitii materiale pentru instalatii (electrice si HVAC) de: 0 - 2 ani/2-5 ani/ 2-3 ani,
  • capacitate de analiza si sinteza;
  • judecata rapida;
  • asumarea responsabilitatilor;
  • capacitate de relationare interumana;
  • echilibru emotional;
  • abilitati de analiza si sinteza;
  • abilitati de acordare si transmitere de informatii;
  • abilitati de culegere, clasificare si interpretare a informatiilor;
  • abilitati de planificare si organizare a operatiilor si activitatilor;
  • spirit de ordine si de observatie;
  • atentie la detaliu;
  • cunostinte avansate ale materialelor pentru instalatii pentru constructii;
  • cunostinte operare PC (MS Office, AutoCad, WINDEV, etc.) la nivel avansat;
  • Limba engleza nivel avansat.

BENEFICII:

Se ofera un salariu de baza atractiv;

Mediu de lucru profesionist;

Se oferta bonus de success anual, proportional cu indeplinirea target-ului stabilit

Alte beneficii care se vor obtine in timp, pe baza rezultatelor si seriozitatii candidatului;