Detalii loc de munca

Inginer ofertare instalatii

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal

Cerinte:

  • Studii superioare de profil tehnic (Instalatii in constructii sau profil inrudit);
  • Minim 3 ani experienta in ofertare si derulare contracte de antrepriza instalatii HVAC si sanitare;
  • Cunoasterea brand-urilor importante de pe piata instalatiilor HVAC si sanitare;
  • Cunostiinte tehnice despre tehnologia instalatiilor in cladiri civile si industriale;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
  • Capacitate ridicata pentru analiza, sinteza si planificare;
  • Cunostinte solide operare PC: MSOffice, Autocad sau similar,
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Spirit de echipa si de colaborare;
  • Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva.
  • Permis conducere categ B

Responsabilitati:

  •  Intocmeste si transmite cereri de oferte catre furnizori de produse/servicii, in scopul obtinerii datelor necesare ofertelor;
  • Analizeaza si evalueaza ofertele furnizorilor, in vederea utilizarii produselor/serviciilor oferite
  • Intocmeste oferte sau parti din oferte de instalatii HVAC si sanitare pentru cladiri (birouri, ansambluri rezidentiale, centre comerciale, hale industriale, etc);
  • Participa in procesul de negociere si contractare cu beneficiarul;
  • Propune impreuna cu departamentul tehnic solutii de optimizare

Beneficii:

  • program de instruire la locul de munca (cursuri in cadrul companiei; cursuri la producatori; cursuri organizate de firme specializate);
  • pachet salarial motivant, bonusuri si prime in functie de performante;
  • posibilitatea de dezvoltare profesionala; promovare in cadrul firmei.