Detalii loc de munca

Inginer ofertare (elaborare devize)

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Salariu net pe luna
900 - 1100 €
Posturi disponibile
1

Cetinte:

- Absolvent de studii superioare tehnice, de preferat in domeniul constructiilor civile
- Cunostiinte tehnice, tehnologice si legislative in domeniul constructiilor civile, edilitare
- Cunostinte avansate de operare PC – MS Office ( Word, Excel, Outlook, etc.)
- Cunoasterea avansată a programului de devize - WINDEV
- Experienta operare a platformei de licitatii – SEAP;

- Experienta in domeniu de minim  3 ani

DESCRIEREA JOBULUI :

- Intocmirea ofertei de pret pentru licitatii  (elaborare devize in WINDEV, il consideram avantaj);
- Studierea documentatiei ( caiete de sarcini, fise de date, planuri, memorii tehnice) ;

- Intocmirea propunerii financiare;

- Colaborarea cu departamentul de aprovizionare pentru a introduce in oferta cele mai bune preturi de materiale;
- Identificarea materialelor si echipamentelor principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati, etc. ;

-Analizarea ofertelor primite si selectarea celor mai convenabile;

- Verificare devize si lista de cantitati;
- Participa la întocmirea cărții tehnice a construcției;
- Intocmirea propunerii tehnice (inclusiv a Graficului de executie);

- Intocmirea raspunsurilor la solicitarile de clarificari venite din partea Autoritatii Contractante.

OFERTĂ JOB:

- Pachet salarial negociabil
- Laptop & smartphone de serviciu
- Prime & alte beneficii
- Lucru intr-un mediu sigur si placut

  • Interviu online
  • Aveti cunostinte aprofundate in utilizarea programului WINDEV?
  • Intocmiti oferte tehnice si financiare pentru lucrari de constructii civile ( respectiv izolari termice si/sau modernizari energetice)?