Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Craiova

Se recruteaza si din

Drobeta-Turnu Severin, Târgu Jiu

RESPONSABILITATI:

- elaboreaza ofertele tehnice, pe specialitati;
- raspunde pentru documentatia de ofertare, stabileste materialele principale, echipamentele necesare si modul de executie;
- selecteaza furnizorii de materiale, echipamente si servicii;
- verifica documentatia – daca este sau nu completa (piese scrise, piese desenate);
- analizează si verifica din punct de vedere tehnic proiectul;
- elaboreaza cererile de oferta pentru materiale, furnizori de materiale, echipamente si servicii;
- menține legătura cu proiectantul sau arhitectul si verifica lista de cantități, soluții tehnice, părți desenate si alte documente primite;
- stabileste graficul de executie pentru lucrarile ofertate si metoda de lucru;
- pastreaza arhiva de lucru a ofertelor;
- formuleaza normele locale si/sau face analiza de pret pe “activitati” (materiale, manopera, utilaj, transport) si/sau incadrarea acestora in norme de deviz;
- redacteaza “Lista cantitatilor de lucrari” – centralizator pe investitie / obiecte / specialitati
- intocmeste graficul de executie a lucrarilor, cat si graficul de plati;
- formuleaza oferta conform cererii de oferta( inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calității etc.

CERINTE:

- experienta minim 3 ani - ofertare pentru constructii civile si industriale;

- cunostinte PC: Word, Excel, , delta2000 sau alt program devize.

BENEFICII:

- recunoasterea valorii profesionale;

- pachet salarial motivant.