Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1200 €

Responsabilitati:

  • Intocmirea de oferte tehnico-comerciale prin oferirea de solutii tehnice pentru echipamentele termice si/sau HVAC din portofoliu;
  • Realizarea de oferte in conformitate cu necesitatile şi cerintele specifice ale clientilor;
  • Consilierea clientilor in alegerea celor mai potrivite sisteme;
  • Propunerea de noi solutii şi imbunatatirea ofertelor lucrate;
  • Oferirea de suport tehnic intern catre departamentul comercial (ingineri de ofertare şi ingineri de vanzari), suport bazat pe avantajele tehnice competitive ale echipamentelor;
  • Raspunde solicitarilor/problemelor venite din partea filialelor companiei cu privire la echipamentele din portofoliu;
  • Urmarirea ofertelor intocmite in vederea contractarii;
  • Urmarirea derularii contractuale;
  • Gestionarea portofoliului de clienti alocati;
  • Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice - absolvent Universitatea de instalatii;
  • Experienta pe o pozitie similara (sau proiectare) de cel putin 3 ani, (instalatii HVAC);
  • Limba engleza şi/sau franceza – nivel conversational;
  • Cunostinte operare PC- MS Office si capacitate de asimilare a lucrului cu softuri de selectie;
  • Persoana organizata, motivata şi orientata catre client;
  • Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa şi

Clientul nostru este o companie cu peste 20 de ani experienta in comercializarea de echipamente HVAC