Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Companie de constructii angajeaza pentru Departamentul Tehnic-Ofertare inginer de constructii civile, industriale si agricole.

Candidatul ideal

- Studii superioare de specialitate – Facultatea de Constructii

- Experienta  de minim 2 ani in ofertare constructii / instalatii

- Cunostinte avansate de utilizare MS Office si programe specializate pentru elaborarea devizelor

- Cunostinte minime de AutoCAD

- Cunostinte de limba engleza, perseverenta, bune abilitati de comunicare si organizare, disponibilitate program prelungit, rezistenta la stres

Descrierea jobului

- Studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic) predata de beneficiar sau pusa la dispozitie de colegii din departamantul de vanzari;

- Stabileste strategia pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerintele transmise de beneficiar si politica firmei pentru intocmirea ofertelor;

- Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite;

- Raspunde tuturor solicitarilor beneficiarului in vederea transmiterii clarificarilor pentru oferta predata catre acesta;

- Participa, daca este solicitat, la toate negocierile ce vizeaza sustinerea ofertei tehnice si a cotatiilor de pret din oferta intocmita si predata beneficiarului;

- Asigura suport tehnic de specialitate sefilor de santier pentru lucrarile ofertate;

Beneficii:

-Venituri motivante, bonusuri functie de performante

-Mediu de lucru profesionist

-Posibilitati reale de afirmare si avansare in cadrul companiei