Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca

Candidatul ideal:

  • Cunoștințe de proiectare – estimare în vederea ofertării
  • Absolvent studii superioare de specialitate profil electric
  • Cunoștinte configurare tablouri electrice- Ecodial; Rapsody; Simaris Design; Simaris Config. Etc.
  • Cunoștințe avansate de operare PC – Autocad, MS Office
  • Experiență minim 3 ani în domeniu instalațiilor electrice (proiectare,ofertare)
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă
  • Orientare către rezultate
  • Limba Engleză - nivel avansat

Sarcini/Responsabilități

  • Analizează caietele de sarcini în vederea solicitării de clarificări (dacă este cazul)
  • Dimensionează/proiectează instalațiile (pe baza caietului de sarcini și a documentației existente)
  • Elaborează tehnologia de execuție a lucrării care se ofertează, în vederea analizării și pregătirii ofertei
  • Încadrează articolele de deviz și cantitățile acestora în programe specializate
  • Identifică materialele și echipamentele principale care intră în componența ofertei, caracteristicile tehnice/cantități
  • Colaborează cu departamentul de Achiziții pentru a introduce în ofertă cele mai bune prețuri de materiale și echipamente
  • Întocmește cereri de ofertă pentru materiale, echipamente și lucrări în subantrepriză
  • Analizează și selectează ofertele primite pentru materiale, echipamente și lucrări
  • Calculează ofertele cu ajutorul programelor specializate
  • Depune oferta la data și locul prevăzut în caietul de sarcini
  • Elaborează situații de lucrări spre decontare pentru proiectele în derulare