Detalii loc de munca

Inginer Ofertare

Nivelul carierei
Fara experienta, Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
* toate limbile sunt obligatorii
Posturi disponibile
2

Descrierea jobului

- Preia si prelucreaza datele pentru intocmirea ofertelor;

- Gaseste si ofera potentialului client solutiile tehnice adecvate proiectului vizat;

- Consiliaza clientii in procesul de vanzare;

- Executa desenele si comenzile de productie precum si cele de aprovizionare necesare, pentru lansarea in productie a proiectelor pe care le gestioneaza;

- Urmareste contractele incheiate pana la finalizare;

- Mentine o legatura permanenta cu celelalte departamente, asigurandu-se de respectarea termenelor stabilite in contract;

- Monitorizeaza aspectul financiar pe intreaga derulare a proiectului, astfel incat clientul sa achite in termen sumele datorate;

Candidatul ideal

- Experienta pe o pozitie similara, constituie avantaj;

- Cunostinte operare PC: AUTOCAD; Word, Excel;

- Cunostinte avansate de limba engleza;

- Bune abilitati de comunicare si gestionare a relaţiilor cu clienţii;

- Capacitatea de organizare a activitatii, de planificare in functie de obiective;

- Focusare pe rezultate;

Descrierea companiei

Glass Expert SRL a fost fondata in anul 2002 si are ca principal obiect de activitate prelucrarea si finisarea sticlei plane.

Tehnologia de ultima generatie a utilajelor din hala de productie permit prelucrari variate ale sticlei, taiere la dimensiuni exacte si finisare deosebita. Cei 3000 mp din hala de productie asigura spatiul necesar prelucrarilor diverse: finisarea cantului, sablare mecanica, laminare, emailare, curbare, gaurire, decupare, lipire in camp . Cuptorul de securizare TAMGLASS completeaza capacitatea Glass Expert de prelucrare a sticlei plane. Departamentul tehnic al Glass Expert ofera solutiile specifice fiecarui proiect in parte, adecvate bugetelor si preferintelor. Feroneria pe care o furnizam odata cu montarea reperelor de sticla, este produsa de firme de renume si respecta Normele Europene in vigoare. Punerea in practica a solutiilor tehnice este asigurata de echipa noastra de montaj, seriozitatea si eficienta fiind argumente care ne recomanda.