Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

SEDA Invest activează de 19 ani în domeniul producției si distribuției de accesorii pentru industrie si construcții, având în portofoliu o gamă largă de produse.
Dorim să dezvoltam echipa de ofertare ce deservește clientii B2B prin angajarea unui coleg în poziția de Inginer Ofertare.

 Cerintele postului:

  • Obiectivul general al postului il reprezinta intocmirea ofertelor conform nevoilor clientilor si politicii companiei;
  • Preia cererile de oferta de la reprezentantii de vanzari si cele provenite din alte surse, inclusiv licitatii daca este cazul;
  • Planifica ordinea prelucrarii lor;
  • Integreaza oferta tehnica si cea financiara;
  • Reface oferta de cate ori este necesar pana la incheierea contractului;
  • Face parte ocazional din echipe de negociere;
  • Colaborează cu departamentul de Achiziții pentru a introduce în ofertă cele mai bune prețuri de materiale și echipamente;
  • Calculează ofertele cu ajutorul programelor specializate;
  • Este responsabil pentru depunerea unei oferte complete la un client existent sau potențial, la timp și în limitele bugetului;
  • Se asigură că toate întrebările clientului au primit răspuns cât mai complet posibil și că organizația și-a dat singură șansa cea mai bună de succes;
  • Lucrand sub conducerea Directorului de Vanzari Industrie, rolul lui implica si gestionarea tuturor aspectelor zilnice ale unei oferte individuale;

Responsabilitățile postului:

  • Raspunde de organizarea propriei activitati;
  • Se asigură că ofertele sunt transmise în timp util către reprezentantii de vanzari si clienti;
  • Raspunde de stabilirea obiectivelor, monitorizarea atingerii obiectivelor si de indicatorii de performanță asumați;

 Profilul candidatului:

  • Reprezinta un avantaj studiile superioare, de preferat in domeniul tehnic;
  • Nu este necesara experienta anterioara, disponibilitate pentru tineri absolventi;
  • Cunostinte limba engleza, nivel mediu si operare MS Office (Word, Excel), e-mail, Internet;
  • Atentie distributiva si capacitatea de prioritizare si rigurozitate;
  • Capacitatea de a stabili-menține relații, toleranta, calm, perseverenta;
  • Abilitați de comunicare interpersonala;
  • Capacitate de decizie rapidă și concentrată;
  • Asumarea responsabilității;
  • Preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual si al echipei de ofertare;
  • Capacitate de evaluare și adoptare de acțiuni corective necesare;
  • Claritate și  în abordarea diverselor probleme apărute;

 Beneficii:

  • Pachet salarial motivant, bonusuri in funcție de performanta;
  • Mediu de lucru profesionist;
  • Oportunitatea unei cariere de succes;
  • Stabilitatea locului de munca;
  • Colectiv tanar si dinamic;
  • Laptop, telefon mobil ;