Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Responsabilitati:

Cautam  Inginer Oenolog care sa se ocupe de gestionare procesului tehnologic din faza materiei prime si materiale pana la vinul stabilizat conform instructiunilor primite de la oenologul principal:

  • Supravegeaza primirea si procesarea strugurilor de-a lungul campaniei de recoltare;
  • Stabileste necesarul de materii prime si materiale necesare desfasurarii procesului de vinificatie pe care il transmite oenologului principal ;
  • Controleaza ca in toate etapele procesului tehnologic, activitatile de control a calitatii si  deciziile tehnologice specifice sunt efectuate corect si vinul este la nivelul calitativ cerut
  • Se implica in procesele de vinificatie, urmarind si aplicand graficul (ordinea si data)de efectuare a lor, indicatiilor tehnologice suplimentare necesare ;
  • Responsabil pentru gestiunea vinului din tancuri, in crama;
  • Responsabil pentru gestiunea produselor oenologice;
  • Inregistrarea operatiilor si aditiilor vinului;
  • Supravegheaza si organizeaza echipa cramei;
  • Raspunde de analiza vinului si se asigura ca vinul stocat in tancuri este conform cunormele interne si normele UE ;
  • Supervizeaza vinurile inainte de imbuteliere ;
  • Realizeaza în colaborare cu oenologul principal fisele tehnice de  aprovizionare aferente materiilor prime/materialelor ce urmeaza a fi in procesul de fabricatie ;
  • Realizeaza in colaborare cu oenologul principal specificatiile tehnice ale vinurilor fabricate;
  • Stabileste actiuni preventive/corective pentru neconformitătile constatate;
  • Reprezinta compania si tine degustari in competitii internationale.

Descriere personalitate:

Persoana responsabila, serioasa, corecta, cu orientare spre sarcina, putere de concentrare, interes spre solutionarea problemelor, spirit practic, amabilitate, atentie la detalii.

Cerinte:

Studii: superioare

Experienta: cu sau fara experienta

Cunostinte specifice:

  • cunostinte tehnice;
  • cunostinte avansate MS Office;
  • cunostinta limba engleza;
  • cunostinte legislative in domeniul vinificatiei;
  • capacitatea de a gasi solutii, adaptarea la diverse situatii;
  • capacitatea de a lucra in echipa si de a organiza productia.

Locatia jobului:

Locul de desfasurare a activitatii: crama Dropia, oras Insuratei, judetul Braila.

Domiciliu: de preferat din zona Braila, Galati, Slobozia ( sau se poate asigura cazare la ferma)

Disponibilitate pentru relocare: sa existe.

Program de lucru:se poate prelungi in campania de vinificare.

Beneficii

Posibilitate de training si dezvoltare profesionala.

Mediu de lucru placut.

Salariu motivant.

  • Interviu online
  • Daca nu sunteti din zona, sunteti dispus sa va relocati aici sau sa faceti naveta?