Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilitati:

- Este responsabil de procesul de industrializare pentru produsele noi, in concordanta cu obiectivele legate de cost, timp si calitate;

- Reprezinta procesul de industrializare in echipele de proiect;

- Defineste si implementeaza cerintele specifice de productie ale proiectului;

- Foloseste o abordare structurata bazata pe metodologia si instructrumentele de lcru specific Valeo (FMEA, PFMEA, planificare etc);

- Responsabil de validarea datelor si analiza capacitatii de lucru;

- Responsabil de organizarea si realizarea FDPR, folosind metoda specifica de lucru, atingand scorul 20/20

- Responsabil de organizarea si realizarea FDPR pentru Upstream si Assembly cu suportul echipei de productie;

- Este responsabil de transferul productiei catre echipa de lansare a proiectului, in cazul in care site-ul Industrial este diferit de site-ul R&D;

- Contribuie la activitatea de imbunatatire, urmarind implementarea actiunilor specifice PAQ, 5 axe si Valeo 5000

- Contribuie la identificarea nevoilor in ceea ce priveste resursele (ingineri Tooling, ingineri injective, operatori, echipamente, mentenanta, investitii);

- Responsabil de management-ul zilnic al echipei de productie ajunsa in faza 3

- Responsabil de follow-up cu Departamentul Industrial pentru monitorizarea intre nevoi si capacitati disponibile de lucru.

Beneficii:

- Al 13-lea salariu
- Prima de Pasti
- Transport gratuit din Timisoara
- Asigurare de viata si de sanatate
- Tichete de masa
- Oportunitati de avansare si dezvoltare

Requirements (cerinte):

- Experienta pe o pozitie similara (Metode 1-2 ani)

- Engleza - Avansat

- Pro-activ

- Diploma de Inginer