Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilitati:

  1. Diagnosticarea, repararea si punerea in functiune a robotilor si PLC-urilor din ariile de productie;
  2. Inlocuirea liderului de mentenanta atunci cand situatia o impune;
  3. Instruieste tehnicienii de mentenanta in problematica robotilor de tip ABB, Sepro;
  4. Parametrizarea sistemelor de automatizare;
  5. Rezolva si alte sarcini care cad in sfera sa de activitate, trasate de seful ierarhic sau de alta persoana superioara ierarhic;
  6. Pastreaza permanent legatura cu subcontractorii de servicii de automatizare si roboti in vederea reviziilor anuale si a imbunatatirii permanente in ariile deservite de roboti;
  7. Verificarea programelor si selectarea echipamentelor in vederea realizarii proiectelor conform cerintelor impuse;
  8. Evaluarea rezultatelor si adaptarea solutiilor la proiecte pe baza rezultatelor;
  9. Realizarea documentatiei programelor executate, crearea schemelor electrice;
  10. Emite lunar propuneri de ameliorare si, in masura in care este posibil acest lucru, se asigura de realizarea propunerilor de ameliorare destinate lui.
  11. Monitorizeaza integritatea robotilor si a accesoriilor si supravegheaza exploatarea acestora de catre operatori si tehnicieni in vederea asigurarii unei functionari continue a echipamentelor si a liniilor de asamblare;

Cerinte:

☑ Studii superioare în automatizări, inginerie electrica sau mecatronica;

☑ Experienta (minimum 2 ani) în programare PLC-uri;

☑ Limba engleza - avansat

Benficii:

- Al 13-lea salariu
- Prima de Pasti
- Transport gratuit din Timisoara
- Asigurare de viata si de sanatate
- Tichete de masa
- Oportunitati de avansare si dezvoltare