Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Giarmata Vii

Se recruteaza si din

Timișoara

Cerinte:

  • cunostinte in domeniul electric – citire scheme electrice, executie scheme electrice, depanari
  • cunoasterea unui soft de executie scheme electrice (SEE, ElectricCad, etc.) sau proiectare mecanica 3D reprezinta avantaj.
  • cunostinte de pneumatica , mecanica , hidraulica
  • experinta minima de 3 ani
  • limba engleza - avantaj

    Responsabilitati:

  • instalarea si intretinerea sistemelor/echipamentelor
  • realizarea diverselor reparatii pentru masini si echipamente pentru aducerea lor în conformitate cu specificaţiile tehnice
  • recomanda in functie de situatie schimbarea, extinderea si inlocuirea masinilor si echipamentelor
  • propunerea si realizarea de imbunatatiri ale echipamentelor pentru cresterea fiabilitatii si eficientei in exploatare prin reducerea timpilor de stationare
  • asigura o baza de date cu evolutia performantelor defectelor pe fiecare piesa din echipamente pentru a anticipa si preveni defectiunile
  • intocmeste si revizuieste procedurile de mentenanta preventiva, asigura instruirea operatorilor pe aceste proceduri de mentenanta preventiva, inlocuire de piese si alte sarcini din zona de mentenanta
  • aplica principile Lean Manufacturing, 6Ω si alte tehnici de rezolvare prin intermediul analizei defectelor si cauzelor ce au generat aceste probleme, isi canalizeaza eforturile pentru a gasi rezolvare la problemele de capacitate ale echipamentelor si micsorare a marjei de defecte
  • ofera suport pentru analiza de cost, planificarea achizitiilor si instalarea noilor echipamente de productie cand este cazul
  • gandirea si executarea laturii electrice/automatice pentru noi echipamente

    Beneficii:

  • transport gratuit

  • tichete de masa
  • bonus de vacanta