Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Inginer mecanic proiectant senior - CAD

Nivelul carierei
Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Salariu net pe luna
1000 - 1500 €
Posturi disponibile
1

Inginer mecanic proiectant senior -  CAD

Cautam un inginer mecanic cu experienta, specializat in proiectarea masinilor si utilajelor, capabil sa execute proiecte tehnice complete.

Responsabilitatile persoanei alese vor fi:

  • proiectarea efectiva a sistemelor transportoare cu banda, role, lant etc
  • evaluarea necesitatilor clientilor si propunerea unor solutii tehnice adecvate
  • intocmirea desenelor de executie si a documentatiei tehnice, precum si intocmirea ofertelor tehnice si financiare aferente proiectelor
  • comandarea la furnizori a componentelor necesare pentru construirea sistemelor proiectate si urmarirea  livrarii acestora
  • urmarirea si indrumarea executiei produselor proiectate pentru indeplinirea cerintelor tehnice si de calitate
  • coordonarea echipei care instaleaza echipamentele proiectate si asigurarea asistentei tehnice pentru acestea
  • propunerea de solutii tehnice de imbunatatire a proiectelor livrate si puse in functiune, pe baza analizei functionarii acestora la client

Cerinte:

  • experienta de peste 5 ani in proiectarea de masini automate
  • studii tehnice superioare si pasionat de inginerie
  • cunostinte aprofundate CAD (Solidworks constituie un avantaj)
  • domiciliu stabil in Bucuresti
  • cunostinte de limba engleza
  • permisul de conducere e un avantaj
  • abilitatea de a lucra in echipa, cu supervizare minima
  • logica, initiativa si caracter
  • nu cautam candidatul ideal, ci o persoana care sa stie, sa vrea si sa faca

Oferim:

  • salariul este negociabil in functie de valoarea pe care o poate aduce candidatul in companie

  • Interviu online
  • Aveti cunostintele si abilitatea de a lucra efectiv in CAD, eventual Solidworks, pentru a proiecta sisteme transportoare cu banda, lant, role?