Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Strada Beiușului, Cluj-Napoca

SANEX ., de peste 45 de ani pe piata, lider in productia de placi ceramice, cu sediul in Cluj-Napoca, membra a Grupului austriac Lasselsberger, isi mareste echipa cu un inginer, pe pozitia de :

INGINER MENTENANTA MECANICA

Rolul postului:

Asigura mentenanta de natura mecanica pentru echipamentelor si instalatiilor tehnologice -de proces  alocate in responsabilitate directa , si contribuie direct la efectuarea si interpretarea rezultatelor  interventiilor de diagnoza si inspectie tehnica (de tip preventiv sau predictiv).

Cerinte de baza:

  • Studii superioare, diplomat in inginerie tehnica, intr-una din urmatoarele specializari: Mecanica, Tehnologia Constructiilor de masini, Electrotehnica sau Robotica;
  • Minim 2 ani de activitate sau practica in domeniul tehnic industrial;
  • Utilizare foarte buna a calculatorului si a programelor MS Office;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu;

Constituie avantaj:

  • Practica  sau experienta in reparatia si intretinerea echipamentelor de productie ;
  • Practica sau experienta in reparatia si intretinerea actionarilor hidraulice industriale ;
  • Utilizarea programului AUTOCAD.

Responsabilitati principale:

  • Inventariaza si mentine actualizate datele tehnice pentru echipamentele alocate in responsabilitate;
  • Intocmeste planuri de mentenanta pentru echipamente si calendarul anual al activitatilor de mentenanta preventiva;
  • Planifica, coordoneaza si receptioneaza  activitatilor de mentenanta preventiva, predictiva si  reparatii planificate conform calendarului de activitati sau a planificarii interne;
  • Mentine inregistrari si actualizeaza date in relatie cu istoricul activitatilor de mentenanta realizate pe echipamente si in acord cu instructiunile interne de lucru;
  • Mentine inregistrari si actualizeaza date in relatie cu performanta tehnica a echipamentelor, realizeaza analize cauza-efect, identifica cauzele radacina si propune masuri de corectie si preventiva pentru imbunatatirea performantelor;
  • Stabileste solutii si tehnologii de mentenanta, intocmeste instructiuni de lucru si instruieste personalul operativ in relatie cu utilizarea acestora;
  • Stabileste necesarul de piese critice pentru echipamentele alocate in responsabilitate, verifica periodic stocul, intocmeste cereri de achizitii pentru lucrari si piese de schimb;
  • Participa activ la diagnoze tehnice, identifica solutiile de remedierea defectelor, inclusiv pentru cele reactive;
  • Mentine inregistrari de performanta, intocmeste rapoarte conform procedurilor interne si solicitarilor managerului;

Beneficii:

  • Pachet salarial complex;
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala .