Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Slatina; Drăgășani

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

Recrutam Inginer mecanic mentenanta pentru fabrica din Dragasani a clientului nostru, importanta companie din industria auto.

Scopul postului:

Asigura suport tehnic pentru activitatea de mentenanta mecanica.

Responsabilitati:

  • Executa inspectii in ceea ce priveste reparatiile si verifica daca acestea se executa dupa planul tehnologic;
  • Asistenta tehnica la lucrari de punere in functiune a masinilor, la transferul de noi tehnologii;
  • Asigura mentenanta mecanica a utilajelor;
  • Face propuneri pentru rationalizari si modernizari;
  • Emite fisele de mentenanta preventiva , urmareste executarea lor si tine la zi programul de mentenanta preventiva;
  • Completeza fisierul cu evidenta defectelor accidentale;

  • Realizeaza legatura cu responsabilii atelierelor de productie pentru a stabili prioritatea interventiilor;

  • Organizeaza lucrarile de mentenanta preventiva;
  • Organizeaza si urmareste reparatia pieselor de schimb in atelierul de mentenanta atunci cand starea liniilor de productie o permite;
  • Completeaza raportul de tura cu toate defectele accidentale aparute;

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice profil mecanic;
  • Cunostinte solide de hidraulica;
  • Cunostinte bune de desen tehnic;
  • Sa aiba un spirit inovator;
  • Sa poata comunica foarte usor;
  • Competente bune de utilizare PC;
  • Cunostinte bune de limba engleza sau limba italiana;
  • Disponibilitate pentru lucrul in ture.