Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Pentru unul dintre clientii nostri, companie care activeaza in domeniul productiei de accesorii de feronerie, suntem in cautarea unui Inginer Mecanic in Arad.

Responsabilitati:
Urmareste executarea in functie de specificatii, proiect si standardele de calitate a proiectelor tehnice incredintate;
Ofera consultanta tehnica si participa la elaborarea procedurilor tehnice de executie pentru proiectele aflate in lucru;
Supravegheaza mentinerea normelor de calitate cerute de clienti;
Analizeaza documentatia tehnica;
Stabileste itinerarul tehnologic (necesar de materiale, timpi si operatiuni);
Urmareste lansarea produselor in productie conform documentatiei tehnice;
Urmareste realizarea parametrilor de productie (cantitativ, calitativ, valoric) si intocmeste rapoarte in acest sens;
Propune solutii pentru rezolvarea neconformitatilor identificate;
Analizeaza si verifică costurile, consumurile de materiale si timpii de executie;
Urmareste realizarea obiectivelor stabilite prin graficele de execute (fizice si valorice);
Colaboreaza cu departamentele din cadrul firmei pentru realizarea obiectivelor.

Cerinte:

Studii superioare tehnice – profil mecanic/ TCM- obligatoriu;
Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational- obligatoriu;
Bune cunostinte de operare in Suita MS Office- obligatoriu;
Cunostinte de lucru in Autocad- avantaj.
Bune abilitati de planificare si organizare.

Pachet salarial:
- Salariu fix;
- Tichete de masa in valoare de 15 lei;
- Al 13-lea salariu.

Program de lucru de luni pana vineri, 08:00- 16:30.

Candidatii interesati de acest rol sunt rugati sa aplice si pe siteul companiei Lugera The People Republic.

Persoanele interesate de acest rol sunt rugate sa aplice si pe site-ul Lugera la PR