Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Reghin

Cerinte:

  • Studii superioare profil tehnic (Mecanic,TCM, Autovehicule rutiere)
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza
  • Abilitati excelente de utilizare MS Office (in special Excel, Power Point)
  • Persoana comunicativa, dinamica si entuziasta
  • Receptiva, cu spirit de initiativa, responsabila si atenta la detalii
  • Capacitate de munca in echipa
  • Orientare spre client

Constituie avantaj :

  • Cunostinte SAP
  • Experienta in domeniul tehnic

Responsabilitati :

  • Organizeaza, supravegheaza si coordoneaza activitatiile de intretinere si reparatii a tuturor utilajelor din punct de vedere mecanic
  • Identifica solutii tehnice pentru rezolvarea cat mai urgent a problemelor mecanice aparute la instalatii, utilaje si echipamente
  • Se implica activ in executia lucrarilor de mentenanta planificata si a diferitelor interventii de reparatii mecanice
  • Instruieste echipa de mecanici in legatura cu operatiuni mecanice mai complexe
  • Comunica si isi informeaza superiorul direct despre orice deficienta aparuta in desfasurarea activitatii din toate zonele de care este responsabil
  • Identifica oportunitati de imbunatatire continua a activitatilor din cadrul sectiei in scopul realizarii misiunii si a obiectivelor organizatiei
  • Participa la lucrari de imbunatatire si upgrade a linilor tehnologice
  • Monitorizeaza consumurile de piese de schimb si materiale, astfel verifica in sistemul SAP stocul de piese de schimb si efectueaza comenzi pe care le trimite spre aprobare
  • Intocmeste diverse rapoarte si evidente pentru departamentul Mecanic
  • Executa lucrari de relevare/proiectare mecanica pentru piesele de schimb aferente utilajelor din fabrica
  • Verifica si coordoneaza managementul pieselelor de schimb si calitatea acestora
  • Coordoneaza activitatile de mentenanta mecanica a firmelor externe care realizeaza lucrari in domeniul mecanic
  • Urmăreşte modul de desfăşurare a activităţii de reparaţii de mentenanta/imbunatatiri in cadru departamentului de Mecanica

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv si alte bonusuri in functie de performante
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou pentru diferite ocazii
  • Asigurare de sănătate
  • Cursuri de calificare şi instruire
  • Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
  • Zile de concediu în plus, conform vechimei în muncă