Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

franceză, engleză

Adresa/ adresele jobului

Titu

Candidatul ideal

• Studii superioare, preferabil într-un domeniu AR/TCM;
• Cunostinte de temodinamica;
• Capacitate de analiză și sinteză, reactivitate, autonomie;
• Abilitatea de a lucra independent, într-un ritm rapid, și cu o nevoie de supraveghere minimă;
• Puternic simț al lucrului în echipă în cadrul grupului și în cadrul organizației;
• Permis de conducere categoria B;
• Cunoștințe limba franceză și/sau engleză

Descrierea jobului

• Analizeaza cererea de lucru ( elemente necesare prepararii, compatibilitate termen/durata lucrarii);
• Intocmeste Planul de Studiu si validarea acestuia in acord cu managerul direct si managerul de proiect pentru domeniul de activitate validare termica;
• Rezerva, receptioneaza si se asigura de conformitatea vehiculului suport de incercare necesar masuratorilor;
• Verifica mijloacele de instrumentare: termocuple, captori, debitmetre, etc;
• Verifica echiparea si instrumentarea corecta a vehiculului in raport cu Planul de Studii (pozitii termocuple, debitmetre, sisteme de masura, bransamente, racorduri,..);
• Intocmeste, valideaza si publica raportul referitor la rezultatul si analiza masuratorilor efectuate;
• Realizarea testele pe bancuri cu rulouri climatice;
• Propune imbunatatiri pentru piesele/ansamblurile testate pentru care rezultatele nu se incadreaza in limitele admisibile ale Caietului de Sarcini;
• Realizeaza activitati de mentenanta/optimizare/securitate pentru vehicul;
• Demonteaza si examineaza vehiculul in caz de incident;
• Concepe si supravegheaza realinierea si punerea in conformitate a vehiculelor destinate incercarilor, dupa terminarea masuratorilor;
• Asigura comunicarea cu clientii/furnizorii sai (Colaboreaza cu compartimentele functionale din cadrul Centrul Tehnic Titu in limitele de competenta stabilite).