Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Dej

Candidatul ideal

Experienta pe un post similar
Studii superioare tehnice
MS Office
Limba Engleza - avansat

Descrierea jobului

- Efectuarea masuratorilor si verificarilor specifice laboratorului pentru produsele din plastic conform cerintelor de omologare, reclamatiilor, produselor de serie si a pieselor componente a matritelor si/sau a pieselor cumparate in baza comenzilor de masurare.
- Efectuarea masuratorilor/verificarilor specifice laboratorului in cazul auditelor de produs pentru produsele din plastic in baza comenzilor de masurare.
- Efectuarea masuratorilor/verificarilor in cazul recalificarilor pentru produsele din plastic in baza comenzilor de masurare.
- Efectuarea masuratorilor specifice laboratorului pentru produsele din plastic conform desenelor/datelor CAD in baza comenzilor de masurare.
- Intocmirea si difuzarea rapoartelor de masurare si a rapoartelor de verificare.
- Examinarea rapoartelor de masurare cu abateri de la specificatii si informarea superiorului.
- Administrarea si arhivarea documentatiei aferente laboratorului.
- Rasponsabilitatea tehnica pentru aparatele de masura si dispozitivele de verificare din laborator.
- Monitorizarea dispozitivelor de masura si verificare conform procedurilor de lucru si a specificatiilor (contabilizare, urmarirea duratei de valabilitate, inscriptionare, valabilitate).
- Monitorizarea parametrilor de lucru din laborator.
- Contacteaza compania autorizata atunci când sunt probleme cu echipamentul de măsurare.

Descrierea companiei

Fujikura este o companie fondata in anul 1885 cu sediul central in Japonia avand momentan peste 55000 de angajati la nivel mondial.
Principalele produse ale companiei sunt: fibra optica, produse electronice, cabluri si cablaje auto.
Pe piata automotive din Romania Fujikura are o experienta de peste 15 ani, cu doua puncte de lucru si peste 5500 de angajati.
Principalii clienti ai Fujikura Automotive Romania sunt lideri pe piata mondiala in industria de automobile.