Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Teiuș

Se recruteaza si din

Alba Iulia, Deva, Sebeș, Cluj-Napoca

BAUMIT ROMANIA este o societate comerciala cu capital austriac, parte a grupului Schmid Holding Industrie, unul dintre cei mai mari producatori europeni de materiale de constructii.

Fondata in anul 1995, societatea comerciala BAUMIT ROMANIA s-a impus in scurt timp, ca leader al pietii nationale in domeniul productiei si comercializarii unei game largi de sisteme si materiale de constructie: sisteme termoizolante, mortare, tencuieli si sape gata preparate, finisaje pentru exterior si interior, sisteme pentru asanarea, restaurarea si renovarea cladirilor vechi, sisteme de hidroizolatie si de lipire a placajelor ceramice sau din piatra naturala, pardoseli industriale, etc.

Descrierea postului:

  • Verifica respectarea planului de prelevare a probelor de control – conform planului de probe si procedurilor de esantionare materii prime si produse finite – pentru produsele umede fabricate, respectiv tencuieli decorative si vopsele;
  • Efectueaza incercarile prevazute pentru materiile prime si produsele finite, in conformitate cu procedurile tehnice de executie.
  • Inscrie rezultatele obtinute in urma incercarilor in rapoartele de incercari corespunzatoare produsului incercat si le semneaza;
  • Analizeaza modul in care se incadreaza rezultatele obtinute in limitele de avertizare si fata de intervalul valorilor limita si sesizeaza imediat Sefului de Laborator neconformitatile aparute;
  • Gestioneaza rapoartele de incercari, procedurile, standardele si normativele in vigoare necesare executarii lucrarilor;

Cerinte:

  • Studii superioare in chimie industriala, tehnologie chimica, constructii;
  • Cunostinte operare PC;
  • Persoana responsabila, serioasa, organizata, cu initiativa, comunicativa