Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

IT Assist, Microsoft Best Managed Services Provider FY17, cauta sa-si mareasca echipa de ingineri si administratori IT.

Responsabilitati (in functie de senioritate):

  • implementare, migrare si administrare Office 365
  • implementare si administrare infrastructuri bazate pe Active Directory
  • implementare, configurare, administrare retele mixte Windows/Linux
  • administrare de baza servere si echipamente de retea (mail, web, database, firewall)
  • configurare, gestionare periferice la sediul clientului sau la birou
  • helpdesk si training utilizatori

Candidatii ideali indeplinesc urmatoarele calitati:

  • o foarte buna cunoastere a mediilor Windows (7/10; Server 2012R2)
  • cunostinte bune networking (tcp/ip, nat, wifi, vpn)
  • cunostinte de baza administrare Linux (Debian/RedHat, instalare, firewall iptables, routing, squid, postfix, apache, mysql)
  • cunostinte bune instalare si depanare basic periferice (imprimante, multifunctionale)
  • abilitati de comunicare
  • carnet de conducere cat B

Reprezinta avantaje:

  • experienta implementari Office 365
  • cunostinte Microsoft Azure sau Amazon AWS
  • cunostintele de programare web (php, sql, html, css, js, nodejs) si experienta dovedita in domeniu
  • experienta in administrare servere Windows/Linux
  • certificari Cisco/Microsoft/Fortinet

Pachet salarial motivant, incluzand masina de serviciu, laptop, telefon mobil, in functie de postul ales

  • Interviu online
  • Ce adresa IP are localhost?
  • La ce este util port forward?
  • Un browser pentru a afisa site-ul face cereri DMZ sau DNS?