Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilitati:

  • Realizeaza transferul de produse si procese de injectii mase plastice

  • Imbunatatiri, setari procese de injectii mase plastice si depanare linii

  • Intocmeste instructiuni de lucru

  • Realizeaza calculul capacitatilor de productie ale liniilor de injectii mase plastice

  • Alege si comanda componentele liniilor de injectii mase plastice

  • Participa la transferul liniilor de productie si a noilor produse din alte uzine Valeo in VLS Timisoara

  • Demareaza procesele tehnice si liniile de productie dupa transferul lor in Timisoara

  • Contribuie in mod activ la ameliorarea eficacitatii echipamentelor si a mijloacelor de productie pentru a optimiza productivitatea si costurile productive, de materiale, logistice si tehnice

  • Asigura suport departamentelor unitatii de productie (UAP) pentru a optimiza timpii, costurile si calitatea

  • Participa la implementarea santierelor de progres dupa standardele Valeo, de tip SMED, TPM, 5S si respectul produsului, pentru inlaturarea defectelor masinilor si imbunatatirea proceselor de productie respectiv a ergonomiei posturilor de lucru

  • Participa la grupuri de rezolvare a problemelor (GRP), cu ajutorul metodologiei interne Valeo – QRQC

  • Optimizeaza layout-ul uzinei si fluxurile fizice dintre logistica si productie

  • Participa la realizarea planurilor de actiuni pentru mentenanta corectiva si preventiva la nivel de uzina

  • Participa la grupurile de lucru: 5S, TPM.

Cerinte:

- Absolvent studii superioare profil: electromecanica, mecanica, automatizari, chimie
- Experienta in domeniul maselor plastice de minim 5 ani
- Limba engleza nivel avansat, limba franceza sau limba spaniola este un plus
- Simt tehnic, persoana indemanatica
- Cunostinte de Microsoft Office
- Cunostinte avansate de mecanica, hidraulica si procese de injectie a maselor plastice

Beneficii:

- Al 13-lea salariu

- Prima de Pasti

- Transport gratuit din Timisoara

- Asigurare de viata si de sanatate

- Tichete de masa

- Oportunitati de avansare si dezvoltare