Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Constanța; București; Cluj-Napoca; Timișoara

Swisspyrogaz Romania SRL – Rectuteaza:

Un Inginer in procesarea semnalelor

Suntem o echipa, de 9 persoane (cu sediul în Franța), inovativi, dorim dezvoltarea unei game de roboți mobili, autonomi și inteligenti pentru decontaminarea unor volume mari, în special în industria de păsări. Această companie a acesat 1,5 milioane de euro de fonduri pt acest roiect care este in faza de industrializare.

Descrierea jobului:

  • Dezvoltarea unui sistem radar hiperfrecventa
  • Realizarea cartografiilor SLAM
  • Realizarea hiperfracvente Lidar
  • Dezvoltarea algoritmilor
  • Teste de implementare și validare
  • Supraveghere tehnologica și aprovizionare cu produse electronice de la furnizori
  • Depanarea problemenor aparute în faza de producție
  • Menținerea obiectivelor privind costurile, calitatea si termenele de livrare
  • Utilizarea software-ului Octave, Seilab sau SageMath

Cerinte

  • Inginer cu specializarea in prelucrarea semnalelor + specializarea radar hiperfrecventa cu o experiență de 1-2 ani
  • Ați optimizat deja algoritmi
  • Object-Oriented Programming (C ++, Java, Python ...)
  • Alegerea arhitecturii - dezvoltarea Linux
  • Sunteți pasionați de robotica mobile
  • Sunteți orientați spre dezvoltarea de aplicații și v-ați confruntat deja cu medii in care cerința era de a respecta termenele și obiectivele
  •  Franceza si engleza fluent
  • Abilitățile privind prelucrarea imaginilor ar fi un mare plus

Avantaje

  • Contract pe durată nedeterminată
  • O lună de formare în Franța în Cholet, regiunea Nantes (Maine et Loire)
  • Munca la domicilui  cu program flexibil, prioritatea fiind respectarea termenelor
  • Intrarea în funcție din ianuarie 2018
  • Salariu atractiv