Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Gheorghe Doja, Târgu Mureș

M&Co HR Services recruteaza pentru una din cele mai mari brutarii din judetul Mures: Inginer in alimentatie.

Descrierea jobului

-Organizează fluxul de producţie şi programarea cantităţilor de materii prime în funcţie de capacitatea optimă de prelucrare, a spaţiilor de depozitare şi a cererii şi ofertei

-Fundamenteaza necesarul de aprovizionat in functie de programele de productie

-Solicită fişe tehnice ale produselor de la furnizori

-Supraveghează şi controlează gradul de igienă a tuturor spaţiilor cuprinse în secţia de fabricatie, spaţiilor de depozitare, exteriorul fabricii

-Se preocupă permanent de creşterea productivităţii muncii

-Informează permanent conducerea societăţii asupra tuturor aspectelor legate de activitatea desfăşurată

-Pastreaza legatura cu furnizorii, asigura aprovizionarea cu materii prime si materii auxiliare necesare productiei

-Organizeaza si urmareste receptia cantitativa si calitativa a materialelor

-Asigură întocmirea planului de producţie şi aprovizionare

-Proiectează, cercetează şi pregăteşte Fişa tehnologică de fabricaţie a produselor

-Face raportări periodice privind activitatea proprie si a salariaţilor din subordine

Candidatul ideal

-Experienta in domeniul industriei alimentare

-Studii superioare in domeniu

-Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare, atenţie distributivă, corectitudine, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie

-Cunoştinţe operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet)

Beneficii

-Pachet salarial motivant

-Sistem de bonusare

-Mediu de lucru tanar si dinamic

-Oportunitati de avansare