Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati principale:

  • Asigura punerea in aplicare a documentatiei necesare incercarii vehiculului urmarind normele in vigoare;
  • Realizeaza incercari de piese/organe conform procedurilor specifice;
  • Asigura VIP (Vizita de inspectie periodica) in vederea detectarii / validarii incidentelor;
  • Repune in rulaj, in cel mai scurt timp, vehiculele oprite pentru analiza (doar pe cele pe care le monitorizeaza), asigurand un raport de incident;
  • Asigura partea de logistica rezultata in urma rulajului vehiculelor, in conformitate cu normele de functionare in vigoare (depozitare piese si expeditie/documente transport);
  • Consultă zilnic dosarele cu fişele de urmărire zilnică ale autoturismelor de probe;
  • Emite un CR la sfarsitul incercarii, unul pentru fiecare vehicul sau unul pentru o flota de vehicule daca acestea sunt identice, pe care-l va prezenta ierarhiei;
  • Analizeaza rezultatele masuratorilor cerute prin cererea de incercare;
  • Respectă procedurile şi instrucţiunile specifice sistemului calităţii;
  • Verifica respectarea procedurilor de rulaj.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice, calificare AR / TCM;
  • Cunostinte generale despre automobil si motoare cu ardere interna;
  • Bune cunostinte de utilizare a calculatorului si a pachetului MS Office;
  • Cel putin o limba straina la nivel mediu (franceza sau engleza);
  • Competente relaționale și de personalitate: creativitate, rigoare, atenție la detalii, capacitate de analiză și de sinteză, autonomie;
  • Orientare spre rezultat.