Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/adresele jobului

RESPONSABILITĂȚI:

  • Coordonarea managerilor tehnici din teritoriu pentru toate activitățile de service și întreținere necesare pentru buna funcționare a stațiilor de distribuție carburanți;
  • Asigurarea funcționării stațiilor de distribuție carburanți;
  • Organizarea și controlul exploatării sigure și fără avarii a clădirilor, construcțiilor, utilajelor tehnologice și energetice ale Societății. Asigurarea controlului efectuării în siguranță a lucrărilor de întreținere si reparații de către salariații Societății sau Contractori;
  • Întocmirea și controlul îndeplinirii planurilor de întreținere tehnică și reparații a utilajelor tehnologice și energetice din teritoriu;
  • Monitorizarea și coordonarea contractelor pentru întreținerea tehnică a clădirilor, construcțiilor, utilajelor tehnologice și energetice ale Societății;
  • Introducerea în exploatare a  utilajelor și materialelor noi, mai fiabile și sigure;
  • Elaborarea planurilor și măsurilor de înlocuire a utilajelor si estimarea cheltuielilor pentru includerea în programul de investiții. Controlul îndeplinirii  articolului respectiv de cheltuieli în decursul perioadei planificate;
  • Controlul metodologic și supravegherea stării și folosirii mijloacelor de măsurare și respectarea regulilor și normelor de metrologie;
  • Controlul calității produselor petroliere;
  • Organizarea și controlul exploatării instalațiilor electrice și instalațiilor tehnologice de încălzire în conformitate cu cerințele documentației tehnice și cu normativele;
  • Organizarea și controlul aprovizionării tehnico-materială în conformitate cu programul de investiții și bugetul Societății;
  • Stabilirea regulilor și procedurilor funcționării sistemelor de securitate industrială, protecția muncii și mediului în cadrul Societății și controlul îndeplinirii cerințelor referitoare la  securitatea industrială, protecția muncii și securitatea ecologică;
  • Organizarea activității de prevenire și lichidare a situațiilor extraordinare, pericolului de incendiu în cadrul Societății;
  • Asigurarea implementării sistemului de management ecologic și management al ocrotirii sănătății și de securitate în conformitate cu cerințele Sistemului de gestionare a securității industriale, protecției muncii și Realizarea controlului menținerii la nivelul admisibil al riscurilor de producție și profesionale depistate și aspectelor ecologice;
  • Controlul efectuării instructajelor pe problemele de securitate industrială, protecția muncii și mediului de către structurile operationale în cadrul Societății;
  • Cercetarea avariilor, incendiilor și accidentelor care au avut loc la obiectele Societății, evidenta și analiza cauzelor apariției situațiilor de avarii, organizarea activității de elaborare a măsurilor de prevenire a acestora și controlul îndeplinirii măsurilor stabilite.

CERINTE SPECIFICE POSTULUI:

  • Experiență profesională de minim 3 – 5 ani într-o poziție similară în companii cu specific energetic sau industrial;
  • Studii tehnice superioare finalizate;
  • Experiență anterioară într-o stație de distribuție carburanți constituie un avantaj;
  • Capacitate de organizare și realizare în timp a obiectivelor postului;
  • Buna capacitate de comunicare și relaționare.