Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Se recruteaza si din

București

Inginer Executie  – profil electric

Postul de Inginer Executie- profil electric  se adreseaza unei persoane cu experienta in executia de lucrari instalatii electrice si automatizari.

Abilitatile tehnice, manageriale, de coordonare si  comunicare sunt importante pentru indeplinirea optima a sarcinilor de serviciu.

Locatia:  Ploiesti

Responsabilitati

  • Analiza initiala a proiectelor, inclusiv inspectia pe teren
  • Planificarea executiei proiectelor stabilind etapele si resursele necesare
  • Monitorizarea si controlul proiectelor din punct de vedere tehnic si economic
  • Atributii de comunicare cu beneficiarul, proiectantul, subcontractori etc
  • Colaboreaza cu diverse departamente din companie implicate in derularea proiectului
  • Asigura respectarea planului de calitate si a conditiilor de mediu si SSM-SU
  • Aplica procedurile interne si solicitarile beneficiarului in vederea intocmirii documentatiei de proiect in toate etapele acestuia
  • Intocmeste rapoarte si analize privind stadiul si performanta proiectului (stadii fizice, incadrarea in buget etc)

Cerinte

  • studii superioare tehnice de specialitate;
  • cel putin 5 ani experienta relevanta in planificarea proiectelor complexe,  coordonarea proiectelor de executie instalatii electrice si automatizari pentru constructii si/sau industrie, MT, JT
  • experienta de lucru pe statii de transformare, bransamente, trasee cablu MT, JT
  • cunoasterea reglementarilor ATEX si experienta in medii cu risc de explozie constituie un avantaj;
  • limba engleza – minim nivel mediu, cunoasterea vocabularului tehnic de specialitate in domeniul electric;
  • cunostinte avansate PC: MS Office si Primavera (sau un alt soft de managementul proiectelor); Autocad – nivel mediu; Inteldev sau un alt soft de devize - nivel mediu
  • gandire antreprenoriala
  • persoana organizata si orientata spre rezultate;
  • capacitatea de a lua decizii si asumare a responsabilitatilor
  • abilitati excelente de a rezolva si gasi solutii pentru eventualele probleme
  •  capacitatea de a lucra in echipa
  • abilitatea de a delega sarcini
  • abilitati de coordonare a mai multor departamente si/sau companii implicate in proiect
  • gandire analitica
  • atentie distributiva
  • foarte bune abilitati de comunicare,  relationare si negociere
  • disponibilitate pentru deplasari ocazionale;
  • permis de sofer cat B;

Beneficii

  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri pentru performanta;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala