Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul potrivit

            Ne dorim un coleg nou, absolvent, masterand sau doctorand la electronică. Să știe ce înseamnă FinFET, MOSFET, FPGA, EDDY Currents, Maxwell, Siwave, CST, PCB, FEA, SI, PI, inductanţă, SPICE, embedded software, ECAD, MCAD, via, Totem, RedHawk, HFSS, EMC, EMI, şi altele. Să îşi dorească să învețe continuu, să rezolve probleme şi să interacţioneze cu oamenii. Să îi placă să călătorească, să pună întrebări, să asculte şi să înţeleagă.

Cerinţe:

- Absolvent Electronică/ Telecomunicaţii/ Inginerie Electrică

- Minim 2 an experiență relevantă în domeniu;

- Experiență în relațiile cu clienții și comunicare profesională;

- Atitudine pozitivă, atenție la detalii, orientare către calitatea serviciului prestat;

- Capacitate de lucru în condiții de stres;

- Capacitate de lucru în echipă;

- Foarte bune abilități de organizare;

- Engleză mediu sau avansat (scris, vorbit, citit);

- Cunoștințe de operare pe calculator;

- Expunere la utilizarea soluțiilor de simulare în domeniu – cunoaşterea produselor software ANSYS constituie un avantaj.

Responsabilități:

- Activităţi de pre-sales (discuţii şi prezentări tehnice, proiecte demo), post-sales (training  şi suport tehnic) pentru produsele software ANSYS;

- Participări la conferinţe de specialitate;

- Certificare tehnică anuală pentru produsele ANSYS.

Abilităţi necesare:

- Să înţeleagă problema şi să prezinte o rezolvare utilizând suita de software;

- Să se perfecţioneze continuu în domeniul principal (electronică) precum şi în domeniile adiacente (electrotehnică, sisteme, analiză termică);

Se oferă:

- Salariu atractiv + bonus periodic;

- Acces la cele mai noi tehnologii din domeniul simulării;

- Loc de muncă sigur, într-o ambianță plăcută;

- Interacţiuni cu cele mai avansate companii din România din domeniul electronicii.

Cine suntem?

De peste 20 de ani facilităm accesul companiilor româneşti la programe software de simulare numerică.