Acest job nu mai este activ.

Inginer Electronist Automatist (Mentenanta)

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

  • Educație tehnica, specializare: Inginerie electrică sau automatică
  • Autorizat ANRE III A si III B (constituie un avantaj)
  • Minim 3 ani de experiență în domeniu
  • Cunostinte de limbă engleză, cel putin nivel mediu
  • Cunoștințe practice de Microsoft Office
  • Abilități tehnice de comunicare, atât în scris cât și verbal.

Descrierea jobului

  • Proiectează sisteme de transport și distribuție a energiei electrice aeriene sau subterane eficiente;
  • Estimează cantitatea de materiale și forța de muncă necesare realizării proiectelor;
  • Calculează costurile pentru materiale și forța de lucru;
  • Exploatează și întreține instalații de transport și distribuție a energiei electrice, transformatoare, relee, linii electrice aeriene şi subterane etc.
  • Coordonează echipe de lucru pentru întreţinerea şi executarea lucrărilor de reparaţii la reţelele existente;
  • Programează lucările de revizie, reparaţie şi pregăteşte documentaţia necesară pentru realizarea acestora;
  • Efectuează controale periodice pentru verificarea preventivă a sistemelor de reglare automată;
  • Intocmește rapoarte cu proiecte de realizare a unor modificări sau îmbunătăţiri de funcţionare ale instalaţiilor electrice de circuite secundare, curent continuu din centrale şi staţii electrice;
  • Studiază evoluția prețului energiei electrice în țara şi realizează analize tehnice și financiare cu privire la gestionarea energiei;
  • Întocmește rapoarte săptămanale privind starea de funcţionare şi producţia realizată.