Inginer Electronist- accesorii automobil

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Mioveni

Se recruteaza si din

Pitești, Câmpulung, Târgoviște, Curtea de Argeș

Descrierea jobului:

- Asigura dezvoltarea si validarea de accesorii pentru gama Dacia/Renault in conditii de calitate si respectare a termenelor impuse de jaloanele proiect (sau pe perioada viata serie), in conformitate cu procedurile specifice Post Vanzare;
- Studiaza cererile de marketing si baza de date tehnice Renault in vederea pregatirii procesului de validare a produsului;
- Concepe caietul de sarcini si planul de validare accesorii automobil  in termeni de imagine, securitate si omologari specifice tarilor de comercializare;
- Coordoneaza procesul de dezvoltare a accesoriului si se asigura de respectarea planului de validare;
- Obtine si analizeaza rapoartele de prestatie client pentru produsele din portofoliul sau;
- Realizeaza, impreuna cu furnizorii, suportul tehnic necesar retelei service pentru comercializarea si exploatarea produselor dezvoltate (notite de utilizare/montare, modul de formare si alte informatii tehnice);
- Participa la tratarea incidentelor de calitate client si pune la dispozitie solutii tehnice corective.

Candidatul ideal:

- Studii superioare tehnice in Inginerie ( Electronica, AR);
- Bune cunostinte de limba engleza sau de limba franceza;
- Cunostinte despre componenta si functionarea automobilului;
- Bune cunostinte operare MS Office;
- Capacitate de analiza si sinteza, usurinta in exprimare;
- Autonomie, responsabilitate si organizare;
- Capacitate de a lucra cu interlocutori din diferite meserii;
- Reactivitate, spirit de echipa, initiativa;