Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Industrială, Constanța

Descrierea postului

- utilizarea calculatoarelor sau sistemelor computerizate (inclusiv hardware şi software) pentru a programa, scrie programe, a pune la punct funcţii, a introduce date sau procesa informaţii.
- analizarea informaţiilor şi evaluarea rezultatelor pentru a alege soluţiile cele mai bune şi pentru a rezolva problemele
- dezvoltarea, proiectarea şi crearea de noi aplicaţii, idei, relaţii, sisteme sau produse, inclusiv contribuţii artistice.
- postul necesită analizarea informaţiilor şi utilizarea logicii pentru a rezolva sarcinile şi problemele legate de muncă,bune abilitati de  comunicare, flexibilitate, perseverent si ambitios, harnic, organizat
- urmarirea productiei si organizarea locului de munca
- capacitate de coordonare proiecte si supervizare in productie

Cerinte
-experienta anterioara in dezvoltare aplicatii cu microcontrollere pic sau avr (cunostinte de programare ASM sau C).
-experienta anterioara in aplicatii cu surse de curent constant si tensiune constanta.
-experienta anterioara in proiectare si construire cablaje imprimate.
- studii superioare de specialitate ( inginer electronist sau inginer in domeniul telecomunicatiilor)
- cunoştinţe legate de aplicaţiile practice ale ştiinţei ingineriei şi tehnologiei. Aceasta include aplicarea principiilor, tehnicilor, procedurilor şi echipamentelor la proiectarea şi producţia diverselor bunuri şi servicii.
- cunoştinţele legate de tehnicile de design, instrumentele şi principiile implicate în producţia planurilor tehnice, a schiţelor, desenelor şi modelelor.
- cunoştinţe legate de circuite, procesoare, cipuri, echipamente electronice, echipamente hardware şi software de calculator, inclusiv programe şi programare.

Oferta (bonusuri, beneficii)
-pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta
-lucru intr-o echipa tanara si dinamica
-bonuri de masa