Inginer electric - Fabrica Ciment Medgidia

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice (electric, electrotehnic, automatizari);
  • Autorizare ANRE constituie un avantaj;
  • Minim 3 ani experienta in reparatii si intretinere echipamente electrice industriale;
  • Persoană dinamică, cu iniţiativă, motivată să lucreze în mediul industriei materialelor de constructii;
  • Bune abilităţi de comunicare si relationare;
  • Bune abilitati manageriale (organizare, control, gestionare resurse, relatii cu alte departamente);
  • Cunoştinţe obligatorii de limba engleză;
  • Cunostinte operare pc;

Descrierea jobului

MANAGEMENT

  • Coordonează activitățile zilnice ale echipelor de electricieni;
  • Pregătește programul și resursele necesare pentru schimburile de noapte/sărbători legale;
  • Colaborează cu șefii de întreținere mecanică și cel de producție;
  • Urmărește lunar numărul de ore lucrate de contractorii permanenți;
  • Efectuează reviziile tehnice necesare, reparațiile planificate și intervențiile incidentale;
  • Supraveghează lucrările electrice executate de contractori și asistă la recepția de reparații electrice și automatizări;
  • Participă la elaborarea bugetului de mentenanță;
  • Participă activ la toate acțiunile de sănătate și securitate în muncă.

TEHNIC

  • Participă la elaborarea programelor: opriri săptămânale, programate și opriri accidentale;
  • Validează lansarea sau reprogramarea documentației WO (comanda de lucru) pentru lucrări electrice și automatizări, împreună cu specialiști;
  • Stabileaste punctele care trebuie îmbunătățite și propune soluții;
  • Participă la recepția de piese de schimb importante și echipamente de măsură și control;
  • Asigură întocmirea, actualizarea și afișarea instrucțiunilor de exploatare și întreținere a echipamentului din zona de responsabilitate a acestuia și instruirea personalului subordonat cu privire la dispozițiile acestora și la modul de intervenție în caz de incidente apărute în funcționarea normală a echipamentului.