Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati principale:

  • Participa la elaborarea Acordului de obiective al echipelor si asigura lunar conditiile de realizare a obiectivelor;
  • Asigura formarea formatorilor, team-leaderilor;
  • Asigura intocmirea corecta a raportarilor legate de productivitate si calitate, ca urmare a solicitarilor transmise de superiori;
  • Utilizeaza instrumentele de analiza in aria indirecta, pentru imbunatatirea valorii adaugate si diminuarea pierderilor;
  • Asigura insusirea cunostintelor legate de Sistemul de productivitate al companiei;
  • Asigura utilizarea corecta a programului de introducere date in baza de date OEE;
  • Realizeaza analiza zilnica a OEE;
  • Mentine documentele despre analiza actualizate, pentru a putea fi prezentate in timpul sedintelor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: AR, TCM sau IEI;
  • Experienta in productie sau in optimizarea proceselor tehnologice;
  • MS- Office, AUTOCAD SAU CATIA, Capital M, SIGIP;
  • FMEA, STE, PDCA – FTA, KOSU;
  • Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati de comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.