Inginer documentatie studii

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70 de mii de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

 Căutam un Inginer documentatie studii pentru Departamentul Inginerie-Cercetare Dezvoltare. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

  • Ingrijirea bazei de date a componentelor din sectorul electric/ Ingrijirea/ verificarea atributelor tehnice ale bazei de date a componentelor;
  • Managementul modificarilor sursei tehnice a pieselor din sectorul electric si actualizarea sarcinilor alocate in procesul „Noul plasament in sursa materialelor“;
  • Clarificarea problemelor tehnice cu furnizorii;
  • Ingrijirea formatului Host pentru sursa tehnica a materialelor si administrarea desenelor;
  • Realizarea compararii desenelor;
  • Executa orice alte dispozitii date de superiorii ierarhici in realizarea strategiilor pe termen scurt ale societatii, in limitele respectarii temeiului legal.

Cerinte:

  • Studii universitare/studii universitare de specialitate si experienta in domeniu de 1 pana la 2 ani sau formare profesionala similara;
  • Citirea desenelor tehnice;
  • Limba engleza vorbit si scris / limba germana reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea derularii proceselor de productie si a componentelor prelucrate in fabricarea de cablaje;
  • Mod de lucru independent, flexibil, abilitati de comunicare;
  • Abilitati lucru in echipa;

Beneficii:

  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Daca esti o persoana responsabila care doreste  sa faca parte dintr-o echipa dinamica care isi desfasoara activitatea intr-un mediu multinational, te rugam sa aplici si online direct pe site-ul nostru , cautand titlul job-ului: Inginer documentatie studi.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 saptamani.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email a DRÄXLMAIER Group, prin intermediul  retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.