Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea jobului :

- Cautam un coleg entuziast si dinamic care sa se alature echipei noastre de suport pentru platformele tehnice ale grupului Renault din lumea intreaga;

 - Vei colabora cu ceilalti colegi, la nivel global, pentru a gasi impreuna solutia tehnica optima destinata problemelor legate de diagnostic si documentatie tehnica;

 - Ocazional te putem trimite la training-uri externe (Franta) pentru produsele noi Dacia si Renault.

Profilul candidatului:

 - Cunostinte solide legate de functionarea autovehiculului din punct de vedere electric/electronic si mecanic;

 - Familiarizat cu reteaua service, respectiv cu metodele de diagnostic si serviciile de reparatie post vanzare;

 - Cunostinte de limba franceza nivel mediu-avansat;

 - Studii superioare absolvite preferabil in: Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica, Inginerie Electrica/Electronica, IMST;

 - Autodidact/Self motivated, capacitate de analiza si sinteza, orientat spre rezolvarea problemelor;

 - Abilitati de comunicare si adaptare intr-un mediu cultural diversificat;

 - Experienta anterioara pe o pozitie similara constituie un avantaj.