Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal:

  • Studii superioare - Facultatea de Inginerie Aerospațială – Specializarea Echipamente și Instalații de Aviație / Construcții Aerospațiale.
  • Experiență anterioară într-o societate cu profil aeronautic/aerospațial. (Constituie avantaj – experiență în calcul de rezistență).
  • Experiență dobandită prin participarea la proiecte în domeniul aeronautic /aerospațial.
  • Minim 2 ani experiență în domeniul de interes.
  • Cunoștințe de proiectare.
  • Instruire specifică, certificate.
  • Cunoștinţe avansate și experiență în utilizarea CATIA V5.
  • Cunoaşterea limbii engleze nivel avansat. Constituie avantaj cunoștințe de limbi străine, altele decât engleză (germană, franceză).

Descrierea jobului:

  • Contribuie la inițierea, planificarea, dezvoltarea, coordonarea și execuția proiectelor de cercetare-dezvoltare.
  • Participă la activități de proiectare în domeniile aeronautic și aerospațial.
  • Furnizează soluții tehnice la problemele derivate din temele proiectelor de cercetare-dezvoltare în domeniul aeronautic / aerospațial.
  • Menține legătura cu reprezentanții altor departamente, ai partenerilor sau clienților interni și/sau externi.
  • Acordă consultații din poziția de autoritate recunoscută în domeniu.
  • Raportează progresul lucrărilor șefului de proiectare și șefului centrului.

ROMAERO este o companie aerospatiala care integreaza in aceeasi locatie doua activitati majore: fabricarea de aerostructuri si intretinere si reparatii pentru aeronave de transport civile si militare. Este cea mai mare companie din Industria Aeronautica Romana, cu peste 90 de ani de traditie in acest domeniu si este situata langa Aeroportul Baneasa.