Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Suceava; Rădăuți

International Tyres srl, companie leader de piata european in reconstructia anvelopelor, exportator important in Europa vestica si continentul american, este in cautarea unui Inginer Dezvoltare Tehnologica.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara - reprezinta un avantaj;
  • Persoana cu initiativa, organizata, cu capacitate decizionala, de analiza, sinteza si planificare;
  • Abilitati de comunicare, negociere si spirit de echipa;
  • Flexibilitate in gândire, deducţie logica, atenţie concentrată si distributiva;
  • Gandire analitica si atentie la detalii;
  • Cunostinte bune de operare PC;
  • Cunostiinte de limba engleza;
  • Atestatele si certificarile (minim Project Manager) sunt apreciate.

Atributii si responsabilitati principale:

  • Asigurarea functionarii corespunzatoare a activitatii de productie din punct de vedere tehnic si managerial in conformitate cu politicile si strategia de productie a firmei;
  • Organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de investitii, pentru activitatea de intretinere si reparare a utilajelor si instalatiilor;
  • Raspunde de functionarea in bune conditii a echipamentului, aparaturii si utilajelor din dotarea firmei;
  • Organizarea, coordonarea si instruirea personalului din departamentul tehnic;
  • Pune în aplicare planul tehnic în vederea atingerii obiectivelor;
  • Elaborarea rapoartelor - centralizarea și sintetizarea informațiilor specifice;
  • Emite periodic feedback către top management cu propuneri de optimizare a desfășurării activității.